Megkezdődött a tihanyi levendulafesztivál

A megnyitón Nagy István agrárminiszter mondott beszédet

Kultúra
  • 2018.06.15. - 12:37

Megkezdődött a levendulafesztivál Tihanyban, a június végéig tartó rendezvény látogatóit "szedd magad" levendulaszürettel és számos programmal várják.

tihanyi levendula
Szedik a levendulát Tihanyban, a Levendula Hetek megnyitója napján. MTI Fotó: Varga György
A Levendula Hetek pénteki megnyitóján Nagy István agrárminiszter kiemelte, hogy a 14. alkalommal megrendezett fesztivál "közelebb viszi az emberhez a természet csodáját".

Az ünnepségen sajtótájékoztató keretében mutatták be a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának most induló és 2019-ben záruló projektjét, amelynek eredményeként javul a tihanyi Belső-tó vízminősége, nő a legelőterületek nagysága, tanösvényt hoznak létre, és tájékoztató táblákat helyeznek el a területen.

Reklám