Az Anconai szerelmesek című vígjáték lesz a Szolnoki Szigligeti Színházban az új évad első bemutatója szeptember 23-án, a darabot Molnár László rendezésében mutatják be – mondta a csütörtöki évadnyitó társulati ülésen Balázs Péter igazgató.
A távirati iroda tudósítása szerint hozzátette: októberben tűzik műsorra Kiss József rendezésében a Vidám kísértet című darabot, majd G. B. Shaw Szent Johanna című drámája következik Babarczy László rendezésében. A My Fair Ladyt Radó Denise állítja színpadra, Csiszár Imre A kőszívű ember fiait, Balázs Péter pedig Heltai Jenő Naftalin című vígjátékát. Műsorra tűzik Hadar Galron darabját, a Mikvét, illet a Süsü, a sárkány című mesejátékot is. A direktor arról is beszélt, hogy az elmúlt tíz év alatt mintegy háromezer előadást láthatott a közönség a Szolnoki Szigligeti Színházban, amely Magyarország leglátogatottabb vidéki teátruma lett. Szólt arról, hogy nagy siker az Ádámok és Évák ünnepe, a középiskoláknak szervezett színészi vetélkedő és előadás-sorozat. Kiemelte: az idei évad második felében már az általános iskolákat is várják, a téma ezúttal a világ meséi. A szilveszteri gálaműsort pedig tizedik alkalommal rendezik majd meg a szolnoki teátrumban.



