Arra törekedtek, hogy a Székely Nemzeti Múzeum anyagáról minőségi metszetet mutassanak be Budapesten, hogy felkeltsék azok érdeklődését is, akik nem ismerik az erdélyi művészetet – mondta Szücs György művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria főigazgató-helyettese a pesti Vigadóban augusztus végétől látható kiállítás kapcsán, amely a Székely Nemzeti Múzeum anyagából válogat, írta az MTI.
Mattis Teutsch János, Baász Imre, Szervátiusz Jenő vagy Nagy Imre alkotásai is szerepelnek a kiállításon, amelyen jelzésszerűen román és szász művészeket is bemutatnak.



