Felújítják és bővítik másfél milliárd forintból a Janus Pannonius Múzeum részeként működő, a pécsi Széchenyi téren található régészeti kiállítóteret (képünkön).

A távirati irodának Őri László alpolgármester elmondta, uniós forrásból integrált múzeumi központot alakítanak ki, amely a régészet mellett a helyi néprajzot és várostörténetet is bemutatja. A fejlesztésnek köszönhetően jelentősen bővülnek a múzeum program- és kiállításszervezési lehetőségei, a tárlatok interaktívak lesznek, a fogadócsarnokban pedig városi információs pont létesül. A kivitelezési közbeszerzést várhatóan még az őszig kiírják, és az idén megindulhat az egy évig tartó munka.



