Marton László Pesten és Veszprémben is ismét színdarabot rendez

A Vígben is fut még munkája

Kultúra
  • 2018.03.01. - 02:58

Újra rendezhet Marton László, akit a Rózsavölgyi Szalon és a Veszprémi Petőfi Színház kért fel. A Vígszínház tavaly elbocsátott főrendezőjéről tavaly októberben Sárosdi Lilla színésznő azt állította egy Facebook-posztban, hogy korábban zaklatta őt.

Marton tagadta ezt, később viszont nyilvánosan bocsánatot kért a színésznőtől. A Vígszínház ekkor mondott fel a rendezőnek, ennek ellenére három rendezését is műsoron tartotta. Sajtóhírek szerint most a Rózsavölgyi Szalon és a veszprémi színház is együtt dolgozna a rendezővel. A Fidelio.hu idézi a Rózsavölgyi Szalon sajtóosztályának közleményét, amelyben az áll: „Marton László már rendezett a Rózsavölgyi Szalonban, Spiró György Elsötétítés című darabját. Miután az az előadás – amely rendkívül sikeresen ment több évadon át – kifutott, tárgyalni kezdett Zimányi Zsófia, a Szalon művészeti vezetője Marton Lászlóval, hogy van-e olyan új darab, amelyet később megrendezne a Szalonban. Ez az egyeztetés – a darabkeresés – egy éve indult, és még tart”. Oberfrank Pál, a veszprémi színház igazgatója szintén közleményt adott ki, amelyben megerősíti, hogy Marton László részt vesz a Petőfi Színház 2018/19-es évadában. „Marton László osztályfőnököm és mesterem volt. Évek óta tervezzük veszprémi bemutatkozását. Számtalan, ma is nagy sikerrel játszott rendezése után a jövő évadban átadja nagyszerű szakmai tudását a Veszprémi Petőfi Színház társulatának és közönségének. Elkezdtük a közös munkát” – írja.

Reklám