Marad a nyitottság Prőhle Gergely, a Petőfi Irodalmi Múzeum új főigazgatója átvette vezetői megbízását Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől tegnap Budapesten.

A távirati iroda tudósítása szerint Balog Zoltán a múzeumban tartott rendezvényen hangsúlyozta, hogy az intézményt E. Csorba Csilla leköszönő főigazgató vezetése alatt nyitottság és kreativitás jellemezte, amit érdemes megőrizni. Hozzátette: Prőhle Gergely nem a szűk szakmai közegből érkezik, ebben azonban lehetőség van a nyitásra, amelyhez a minisztérium minden segítséget megad. Prőhle Gergely programja elmondása szerint nem a radikális változáson, hanem a hosszú távú tervezésen alapul.



