Magyar és külföldi előadók, pop-folk zene, funk és reggae Veszprémben

Ingyenes utcazenei kavalkád

Kultúra
  • 2018.07.18. - 04:08

Ma kezdődik a Veszprémi Utcazene Fesztivál, a négynapos rendezvényen a magyar zenészek mellett többek között francia, angol és holland muzsikusok zenélnek majd a város utcáin, terein. Muraközy Péter, a fesztivál főszervezője az MTI-nek elmondta, hogy a szombatig tartó rendezvényen tizenegy helyszínen több mint száznyolcvan koncert közül válogathat majd a közönség.

A fesztiválon nem először lép fel a francia CQMD nevű zenekar, amely a reggae, a funk, a mediterrán és a latin zenei elemeket ötvözi. Itt lesz a brit Echo Town, akik már a tavalyi fesztiválon is muzsikáltak a veszprémi közönségnek. A fesztivál vendége lesz a hollandiai Haarlemből származó Jack and the Weatherman nevű akusztikus duó, és az egyik legkiemelkedőbb programnak ígérkezik a pop-folkzenét játszó Shake Shake Go. Muraközy Péter beszélt arról is, hogy számos előadó, aki az Utcazene Fesztiválon lépett először közönség elé, mára a hazai könnyűzene élvonalába tartozik, példaként említve a Mary Popkids, a Lóci játszik nevű zenekart, Szabó Balázst és a Kerekes Band nevű formációt. A főszervező kiemelte azt is, hogy idén is megrendezik az utcazenészek versenyét. Az ingyenesen látogatható programra a korábbi évekhez hasonlóan napi húszezer embert várnak.
Reklám