László Gyula-mellszobrot avattak a Lakitelek Népfőiskolán

A mellszobrot Lantos Györgyi szobrászművész alkotását, Kásler Miklóssal együtt László Zoltán és LezsáK Sándor leplezte le

Kultúra
  • 2018.08.28. - 16:46

Felavatták László Gyula régész-történész, egyetemi tanár, képzőművész bronz mellszobrát a Lakitelek Népfőiskolán kialakított Nemzeti Panteonban kedden.

1 / 4

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere avató beszédében hangsúlyozta: László Gyula egy olyan korban szólalt meg, amikor nem lehetett, vitte tovább azt az eszmeiséget, amely a magyar hagyományokban, történelemben és irodalomban, mint a búvópatak, újra és újra megjelent, és amelyet soha nem lehetett kiirtani. 

Reklám