Közös együttműködési nyilatkozatot írt alá a négy visegrádi ország kultúráért felelős vezetője péntek este Vácott, a magyar V4-elnökség lezárása alkalmából tartott ünnepségen.
A távirati iroda jelentése szerint a dokumentum a nemzetközi fesztiválok és az irodalmi csereprogramok előtérbe helyezéséről, illetve az értékeken és érdekeken alapuló együttműködésről szól. Fekete Péter kulturális államtitkár azt mondta: a magyaroknak meg kell ismerniük és tisztelnünk kell szomszédaink kultúráját. Lubica Lassáková szlovák kulturális miniszter hangsúlyozta: a kultúra összeköti az embereket, és országa az elnökség átvételével folytatja a magyarok munkáját. Petra Smolíková cseh miniszterhelyettes méltatta a magyar elnökséget, és szintén a kultúra hídszerepét hangsúlyozta. Pawel Lewandowski lengyel miniszterhelyettes arról szólt, hogy a kultúra számára minden kormánynak nagyobb pénzügyi támogatást kellene nyújtania. Az eseményen beszélt Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára és Schőberl Márton, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális diplomáciáért felelős helyettes államtitkára is.