Együttműködési megállapodást kötött a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia és a Magyar Művészeti Akadémia (MMA); a megállapodásban több közös kulturális program – így kiállítások, konferenciák, koncertek – jövőbeni megrendezése szerepel, közölte a távirati iroda.

A dokumentumot Tan Ping, a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia alelnöke, valamint Fekete György, az MMA elnöke írta alá a Pesti Vigadóban tegnap Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár és Jankovics Marcell, az MMA alelnöke jelenlétében. A kínai és a magyar akadémia közösen rendezte meg a hétfőn megnyílt Keletről… című képzőművészeti kiállítást, tegnap pedig Érintkezések címmel konferenciát tartott.



