Közös célok

Kínai–magyar kulturális megállapodás született

Kultúra
  • 2017.04.12. - 01:04

Együttműködési megállapodást kötött a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia és a Magyar Művészeti Akadémia (MMA); a megállapodásban több közös kulturális program – így kiállítások, konferenciák, koncertek – jövőbeni megrendezése szerepel, közölte a távirati iroda.

Tan Ping és Fekete György 20170412
(Forrás: MMA - Szölssi Mátyás)

A dokumentumot Tan Ping, a Kínai Nemzeti Művészeti Akadémia alelnöke, valamint Fekete György, az MMA elnöke írta alá a Pesti Vigadóban tegnap Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár és Jankovics Marcell, az MMA alelnöke jelenlétében. A kínai és a magyar akadémia közösen rendezte meg a hétfőn megnyílt Keletről… című képzőművészeti kiállítást, tegnap pedig Érintkezések címmel konferenciát tartott.

Reklám