Közönségdíjat nyert Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmje Mumbai nemzetközi filmfesztiválján - tájékoztatta az MTI-t pénteken a Magyar Nemzeti Filmalap, amely támogatta az alkotás elkészítését.
Az összegzés felidézi, hogy India nagyszabású "vörös szőnyeges" filmünnepe október 12. és 18. között 49 országból 220 filmet vonultatott fel.
A Testről és lélekről az év filmtermésének legfontosabb szerzői alkotásait bemutató World Cinema válogatásban szerepelt többek között Agnieszka Holland, Aki Kaurismaki, Abbas Kiarostami, Ruben Östlund, Sally Potter, Hong Sangsoo és Andrey Zvyagintsev filmjeivel együtt.
A közönségdíjat Borbély Alexandra főszereplő és Muhi András producer személyesen vette át a záróünnepségen.
A 18 év után új nagyjátékfilmmel visszatérő Enyedi Ildikó Testről és lélekről című alkotása februárban elnyerte a Berlinale fődíját, az Arany Medvét. Sőt a filmkritikusok nemzetközi szövetsége, a FIPRESCI rangos díját, az ökumenikus zsűri díját és a Berliner Morgenpost című lap olvasói zsűrijének díját is. Júniusban - első magyar filmként - elhozta a Sydney Filmfesztivál fődíját, az amerikai fesztiválpremierje a nagy presztízsű torontói seregszemlén volt.



