Az Egyesült Nemzetek Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) megalapításának 70. évfordulója alkalmából a Magyar Tudományos Akadémián rendeztek konferenciát, amelyen előadásokkal emlékeztek meg a szervezet első hetven évéről és annak magyar kapcsolódási pontjairól.




