Koncertek a kastélyparkban

Beethoven-estek a Nemzeti Filharmonikusokkal

Kultúra
  • 2015.07.15. - 23:56

Pusker Júlia, Ránki Dezső és Érdi Tamás közreműködésével, különleges művekkel várja a közönséget a marton­vásári Brunszvik-kastély kertjébe a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, a több mint ötvenéves nyáresti Beethoven-koncertsorozatára.

Első martonvásári koncertjét 1958. június 22-én adta a Brunszvik család rezidenciájának parkjában a Nemzeti Filharmonikus Zenekar elődje: a Beethoven-koncertek idei sorozata július 18-án kezdődik – olvasható az együttes lapunkhoz eljuttatott közleményében. A hegedű és zenekar párbeszédén alapuló, két gyönyörű románcot (G-dúr és F-dúr) a rendkívüli, fiatal tehetség, Pusker Júlia közreműködésével hallhatják az érdeklődők. A karmester Kocsis Zoltán fő-zeneigazgató lesz, a további művek között lesz a II., D-dúr és a VII., A-dúr szimfónia. A sorozat második koncertjén, július 25-én szintén Kocsis Zoltán vezényletével az Esz-dúr (Emperor) zongoraverseny Ránki Dezső szólójával csendül fel, előtte a Coriolan-nyitány, utána pedig egy valódi különlegesség, a Wellington győzelme hallható, amely Csataszimfónia néven is ismert. A martonvásári koncertek utolsó estjén, augusztus elsején a több szempontból is rendkívüli c-moll zongoraversenyt Érdi Tamás tolmácsolja. Az est másik műsorszáma a szerző monumentális utolsó szimfóniája, a „Kilencedik”, amelyben a szólókat Sümegi Eszter, Németh Judit, Szappanos Tibor és Sebestyén Miklós operaénekes adja elő, közreműködik a Nemzeti Énekkar Antal Mátyás vezényletével. Az előadások este hét órakor kezdődnek, előtte egy órával a parkba látogatók kedvcsináló kamara-előadásokat hallhatnak a Nemzeti Filharmonikusok művészeinek előadásában.
Reklám