Kínai képzés indul Lakiteleken

Újabb kollégium a népfőiskolán

Kultúra
  • 2019.02.08. - 01:10

Áprilisban Kína Kollégium néven szakirányú képzés indul a Lakitelek Népfőiskolán. A kurzus célja a kormány keleti nyitás stratégiájának meghatározó ázsiai államával összefüggő ismeretek átadása – közölte Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Lakitelek Népfőiskola alapítója tegnap a távirati irodával.

Tájékoztatása szerint a képzésen számos aspektusból szó esik az ázsiai országról, de a magyarországi kínai kolóniáról is. Olyan harmincöt év alattiak jelentkezését várják március 5-ig a Nepfolakitelek.hu portálon, akik tanulmányaik vagy munkájuk révén érdeklődnek az ázsiai állam iránt. Az oktatás 2019 áprilisa és 2020 decembere között, nyolc alkalommal bentlakásos hétvégi képzés, míg 2019 júliusában többnapos szabadegyetem formájában zajlik.
Reklám