A város egyik legrégebbi műemlékét bemutató kiállítás látható A Dömötör-torony meséi címmel március 31-ig a Szegedi Dóm Látogatóközpontban.
A tárlatot abból az alkalomból rendezték, hogy a műemlék újra látogatható a nagyközönség számára, korabeli fotók, újságcikkek, dokumentumok mutatják be a késő román és gótikus stílusú műemlék történetét. A torony alapját még a 11. században építették, alsó, négyszögletes része 12. századi, míg a felső, nyolcszögletű folytatása a 13. századból való. Az egykori barokk stílusú Szent Demeter-templom bontásakor került elő 1925-ben, majd 1931-ben falába ajtót vágtak, belsejét keresztelőkápolnává alakították. A freskópályázaton 1932-ben Aba-Novák Vilmos nyert, terveit a páduai nemzetközi egyházművészeti kiállítás nagy aranyérmével is elismerték. Az épület vizesedése miatt a falfestmények megrongálódtak, de 2015-ben restaurálták. A csütörtök esti megnyitón Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök a távirati iroda tudósítása szerint reményét fejezte ki, hogy az épület újból keresztelőkápolna is lehet.