A Pesti Vigadó galériájában nyílt tegnap kiállítás az idén száz éve született Somogyi Józsefről, a magyar szobrászat kiemelkedő személyiségének életéről, alkotásairól és tanítványainak munkáiból.

Az eseményen Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke és Tarlós István budapesti főpolgármester mondott köszöntőt. A néhai szobrász munkásságának meghatározó része mintegy félszáz köztéri alkotás, s a tárlathoz segítséget nyújtott a Szépművészeti Múzeum–Magyar Nemzeti Galéria és a Budapesti Történeti Múzeum is.



