Hétfőtől zajlik a tizedik Nemzetközi Simándy József Énekverseny Szegeden, a klasszikus énekes tehetségkutatón három kategóriában, harminchat éves korig mutatkoznak be a versenyzők.
A szervezők közlése szerint a versenyre több mint százan jelentkeztek, a legtöbben Magyarországról és a határon túli magyar zenei intézményekből, de érkeznek Európa több országa mellett Mexikóból, Indiából és a Távol-Keletről is. A legfiatalabbak, a zeneművészeti szakgimnáziumok növendékei két fordulóban mutatkoznak be, a felsőfokú tanulmányaikat folytató hallgatók, valamint a már végzett, de harminchat esztendősnél fiatalabb művészek pedig három alkalommal. A nemzetközi zsűrit Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója vezeti. A jövő vasárnap a Szegedi Nemzeti Színházban tartandó díjkiosztó gálahangversenyen a Szegedi Szimfonikus Zenekar működik közre Gyüdi Sándor vezényletével. A Simándy József emlékét őrző versenyt Temesi Mária énekművész alapította 1998-ban egykori szegedi főiskolai énektanárával, Sinkó Györggyel, s azóta több itt szereplő versenyző nemzetközi karriert épített fel.