Kétszázezredik vendégét köszöntötte az idén a városligeti Magyar Mezőgazdasági Múzeum – közölte a fenntartó Földművelésügyi Minisztérium. A családjával érkező látogatót Fazekas Sándor tárcavezető és Estók János múzeumigazgató köszöntötte hungarikumokat tartalmazó ajándékcsomaggal és egyéves ingyenes belépővel.
A múzeum közgyűjteményi feladatait hatékonyan egészítik ki különféle rendezvények és új attrakciók, a megnyitott tornyok és a terasz. Ezek a múzeum állandó és időszaki kiállításainak látogatottságát is jelentősen növelték, az immár két éve tartó dinamikus megújulási folyamat eredményei jól látszanak, s tavaly a látogatottság több mint 50 százalékkal nőtt – írta a tárca közleménye. Ismert, a Liget Budapest projekt részeként a következő három évben mintegy 3,7 milliárd forintból felújítják a múzeumnak helyt adó Vajdahunyad várát.



