A 23. Szófiai Nemzetközi Filmfesztiválon két díjat nyert Bogdán Árpád alkotása, a Genezis – közölte a Magyar Nemzeti Filmalap.
A magyar rendezőt az Enyedi Ildikó elnökölte zsűri a különdíjjal tűntette ki, a fiatalok zsűrije pedig a legjobb filmnek választotta az alkotást. Bulgária legnagyobb nemzetközi szemléjének versenyprogramjába tizenkét rendező kapott meghívást. Bogdán Árpád második mozifilmje, a Genezis bibliai utalásokkal mutatja be a romagyilkosságok utáni újrakezdés lehetőségét három, eltérő társadalmi közegből érkező főszereplővel. A filmalap támogatásával készült alkotás áprilistól látható a hazai mozikban, a világpremierje a Berlinalén volt.



