Kihirdették hétfőn a 34. Magyar Sajtófotó Pályázat eredményét. A MÚOSZ Nagydíját Fazekas István (HVG) nyerte Tranzitország című képével.

Az André Kertész Nagydíj Déri Miklósé lett A roma test politikája, Nincs ártatlan kép című munkájáért. Az Escher Károly-díjat a legjobb hírképért Illyés Tibor (MTI/MTVA) vehette át. A Munkácsi Márton-díj a legjobb kollekcióért Móricz-Sabján Simoné lett (Népszabadság). A megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter Komka Péter, az MTI/MTVA munkatársa lett. A legjobb harminc év alatti riporter Bánhegyesy Antal.



