Karácsony a Muzsikás együttessel

A magyar népzene nagykövetei az idén is nagyszabású koncerttel ünnepelnek

Kultúra
  • 2015.12.26. - 09:31

A Muzsikás együttes évről évre különleges, nagyszabású koncerttel ünnepli meg a karácsonyt Művészetek Palotájában. Az est megidézi a karácsony meghittségét, de elvezet az év végi ünnepkör vidám, felszabadult, világi, táncos-mulatós hangulatába is.

muzsikás
MH Fotó: Csudai Sándor

Magyarország egyik legjelentősebb népzenei együttese több mint négy évtizede van jelen itthon és a nagyvilág fontosabb színpadain. Élettel teli zenéje, közvetlen előadásmódja, hagyományunk méltó képviselete mindig lenyűgözi a hallgatót. A Womex életműdíjával kitüntetett együttes már-már intézmény: a magyar népzene, a magyar kultúra nagykövete. Karácsonyi koncertjük tradíció, ahogy az is, hogy az autentikus falusi mesterek a városi népzenészekkel együtt idézik meg az év végi ünnepkör hagyományos énekeit. A koncerten közreműködik Petrás Mária, a Szent Efrém Férfikar, Farkas Zoltán „Batyu”, Tóth Ildikó „Fecske” és a Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes.

Reklám