Veres András megyés püspök celebrálta tegnap a győri Nagyboldogasszony-bazilikában a Szent László-emlékév megnyitója alkalmából tartott szentmisét.

A városházán tartott megnyitón Potápi Árpád nemzetpolitikáért felelős államtitkár az MTI tudósítása szerint azt mondta: a Kárpát-medencei magyarság megerősítésére és a közép-európai országok szoros együttműködésén alapuló sorsközösség vállalására kötelez ma Szent László öröksége. Tegnap megnyílt Móser Zoltán fotókiállítása is a Kárpát-medencei Szent László-freskókról, ez később több helyszínen is bemutatkozik. Az év programjai között több konferencia és kiállítás is szerepel, valamint kiadvány és dokumentumfilm készül. Az emlékévet az uralkodó trónra lépésének kilencszáznegyvenedik és szentté avatásának nyolcszázhuszonötödik évfordulója alkalmából szervezik.



