A Quimby Micsodaország című, november 26-i jubileumi koncertjén az Arénában visszatekint elmúlt huszonöt évére, de előre is néz, és két lemezt jelentet meg: nemsokára egy angol nyelvű gyűjteményt, valamint a koncertre időzítve egy vadonatúj stúdióalbumot – derült ki az együttes tegnapi sajtótájékoztatóján, a Papp László Budapest Sportarénában.

Varga Livius ütős-énekes a távirati iroda tudósítása szerint azt mondta: a koncerten megmutatják a zenekar „zord rock’n’roll énjét”, de lesz halkabb rész is. Kiss Tibor énekes-gitáros-dalszerző (képünkön) úgy fogalmazott: a tematikusan múltidéző koncerteknek sok értelmük nincs, mert az embernek nincs kedve visszamenni a régi dolgokhoz, bár régi számokat jó néha újrajátszani. A Quimby szeptember végén európai miniturnét is tesz Amszterdamban, Brüsszelben és Londonban.



