Jövő nyártól állandó tárlaton a Seuso-kincs

Nemzeti Múzeum

Kultúra
  • 2017.10.07. - 00:20

Vidéken először Székesfehérváron lesz látható a teljes Seuso-kincs, a Szent István Király Múzeumban október 29-től tekinthető meg, majd Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Nyíregyháza és Zalaegerszeg következik.

A távirati iroda jelentése szerint Varga Benedek, a Nemzeti Múzeum főigazgatója a csütörtöki sajtótájékoztatón azt is elmondta, hogy az országjárást követően várhatóan jövő júniusban nyílik meg a Seuso-kincset bemutató állandó tárlat a Nemzeti Múzeumban. Mint ismert, a leletegyüttes az egyik legjelentősebb ilyen kollekció, s vélhetően a hetvenes években találták hazánkban, majd illegális úton külföldre került, a kormány pedig két lépésben szerezte vissza 2014-ben és az idén.
Reklám