Megjelent a keddi Magyar Közlönyben az Iparművészeti Múzeum rekonstrukciójáról szóló kormányhatározat. Mint arról lapunk is beszámolt, a közelmúltban egy konferencián szóba került, hogy megszületett a döntés a Lechner Ödön tervezte, már aggasztó állapotban lévő műemlék helyreállításáról és bővítéséről.
A most a közlönyben megjelent határozat szerint 2018. december 31-ig az intézmény főépületét az eredeti tervek szerint kell helyreállítani, a felelős az emberi erőforrások minisztere.
A határozat kitér arra is, hogy a tárcavezetőnek 2016. január 31-ig kell a kormány elé terjesztenie a nagy rekonstrukció költségigényét és a végrehajtás ütemezését, valamint a Hőgyes Endre utcáról nyíló új szárny Lechner Ödön és Pártos Gyula autentikus tervein nyugvó megépítésének lehetőségét tartalmazó javaslatot. Korábban ugyanakkor még arról volt szó, hogy a néhány évvel ezelőtti tervpályázaton nyertes Vikár és Lukács építésziroda elképzelései szerint építik meg az új épületrészt, akik kortárs megformálású alkotással nyertek.



