Ígéretes tervek érkeztek a Közlekedési Múzeumra

Vitézy Dávid: Egy hónapon belül döntés lesz az építészeti pályázaton

Kultúra
  • 2019.02.02. - 01:51

Egy hónapon belül eredményt hirdetnek a Közlekedési Múzeum új épületének tervezésére kiírt nemzetközi pályázaton – jelentette be az intézményt vezető Vitézy Dávid.

Az igazgató a lapunkhoz is eljuttatott közlemény szerint egy budapesti szakmai beszélgetésen azt közölte, hogy február első hetében összeül a pályázat nemzetközi zsűrije. Ezt követően pedig a közönség is láthatja majd, milyen lesz a Kőbányai úti MÁV-területen álló Dízelcsarnok és környezetének átalakításával megszülető épület. A világhírű irodákat felvonultató, meghívásos, de a beadáskor anonim nemzetközi pályázatra tizenhárom koncepció érkezett be, amelyek Vitézy közlése szerint ígéretesek, rengeteg jó megoldást tartogatnak az ipari műemlékek megőrzésére. Hangsúlyozta, hogy az elbírálásnál a minőség, az átgondoltság, a múzeumi funkcióknak való megfelelőség és több más szakmai szempont az igazán fontos. Mint felidézte, a városligeti múzeumi negyedben képzelték el eredetileg az intézményt, a régi csarnokának újjáépítésével. Miután kiderült, hogy Pfaff Ferenc 1896-os építménye bővítésekkel sem volna teljes mértékben megfelelő, az a döntés született, hogy ebben inkább a magyar innovációkat élményszerűen bemutató intézmény nyílik, a Közlekedési Múzeumnak pedig új helyszínt keresnek, így találták meg az egykori MÁV-járműjavítót – tette hozzá. Vitézy tájékoztatása szerint a végleges tervek elkészítése két évig, az építkezés két-két és fél évig tarthat, így öt év múlva reális a múzeum megnyitása. A kiállítás koncepciója szerint Magyarország közlekedésének történetén vezeti majd végig a látogatókat, élményszerűen, több­órás programot kínálva.

Reklám