Kocsis Zoltán emlékének szentelik pénteki hangversenyüket a Nemzeti Filharmonikusok, az esten Busoni zongoraversenye és Brahms II. szimfóniája csendül fel Farkas Róbert vezényletével és Kun Vu Paik zongoraművész előadásában a Müpában – közölte az együttes.
Kocsis Zoltán búcsúztatására november 19-én kerül sor a Zeneakadémia aulájában, ahol tisztelői 8 és 12 óra között róhatják le kegyeletüket egy szál fehér rózsával vagy kardvirággal. Beszédet mond Áder János köztársasági elnök, Kurtág György zeneszerző, Vigh Andrea, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora, Mocsári Károly zongoraművész, Perényi Miklós csellóművész és Kovács Géza, a Nemzeti Filharmonikusok főigazgatója. Az elhunytat Magyarország kormánya, Budapest Főváros, a Nemzeti Filharmonikusok és a Liszt Ferenc Zeneakadémia saját halottjának tekinti.



