Gálakoncert a Pesti Vigadóban

A Kárpát-medencei Magyarok Zenéje sorozat ünnepi eseménye november 5-én lesz

Kultúra
  • 2017.10.25. - 14:42

 A Kárpát-medencei Magyarok Zenéje sorozat gálakoncertje várja a közönséget november 5-én a Pesti Vigadóban, ahol a csángóföldi Servet zenekar, a kárpátaljai Credo, a Misztrál, valamint Pál István Szalonna és Bandája lép színpadra - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerdai adásában.

A sorozat helyszíne idén Zilah, Nagybánya, Beregszász, Magyarkanizsa, Lendva, Léva és Felsőőr - mondta el Böszörményi Gergely koncertigazgató a műsorban, hozzátéve: a budapesti gálakoncerten három Magyar Örökség-díjas együttes lép fel a Servet zenekar mellett.

A koncerteken adományt gyűjtenek Kárpátalja javára a Magyar Református Egyház közreműködésével, valamint a koncerteket befogadó városok könyvtárait zenei CD-kel támogatják - hangsúlyozta.

A sorozat célja nem változott az elmúlt 16 évben: a magyarok zenei kultúráját szeretnék megmutatni - mutatott rá a koncertigazgató.

A gálarendezvény fővédnöke Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége.

Reklám