A Fogadalmi templom rekonstrukciójának befejeztével az idei, nyolcvanötödik évadban újra az eredeti elrendezésben, tehát a dómmal szemközt állítják fel a Szegedi Szabadtéri Játékok nézőterét (képünkön).

Az elmúlt két évben a felújítás miatt kellett fordítva kialakítani az ideiglenes szerkezeteket. A szervezők közleménye szerint a létesítmények építése május utolsó hetében kezdődik, a korábbiakhoz képest nagyobb területen tudják majd fogadni a nézőket és a fellépőket. Az évad első előadását július 1-jén játsszák, A bolygó hollandi című Wagner-operát, a továbbiak között lesz a Drakula utolsó tánca, az Én és a kisöcsém, a Mamma Mia!, A nyomorultak, az Ének az esőben és a Tévedések vígjátéka.



