Háromnapos emléktúra kezdődött Arany János nyomában tegnap a Lakitelek Népfőiskola és a Keresztény Élet hetilap szervezésében.

A Lakitelek Népfőiskola és a Keresztény Élet több mint tíz esztendeje minden évben egy-egy történelmi, irodalmi személyiség tiszteletére szervez vetélkedőt, illetve emléktúrát – mondta a távirati irodának az Arany János-túra első napján a Parlamentben Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke. Mint hozzátette, az idén a kétszáz éve született Arany János életével és munkásságával kapcsolatos vetélkedőn vehettek részt a Kárpát-medencei magyar fiatalok, a középdöntőből és a döntőből tizenegy győztes csapat került ki. Tegnap a Fiumei úti sírkertben felkeresték és megkoszorúzták Arany János sírját, ezt parlamenti séta követte, délután pedig az Országos Széchényi Könyvtár Arany-kiállítását tekintették meg a diákok. A következő két nap állomása Nagykőrös, Lakitelek és Geszt lesz, végül a túra Nagyszalontán, Arany János szülővárosában ér véget.
(Fotó: Nagy Balázs



