Emléktáblát avattak Psota Irén, a nemzet színésze, kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas színész születésének kilencvenedik évfordulója alkalmából Budapesten, egykori lakóházánál a Bem rakpart 30. szám alatt. Az emléktáblát Láng Zsolt, a II. kerület polgármestere és Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója leplezte le. A 2016-ban elhunyt színésznő március 28-án ünnepelte volna kilencvenedik születésnapját.

A kétszeres Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas művésznő halála előtt sokat betegeskedett, egyszer el is esett budai lakásában. 2014 márciusában szívinfarktust kapott, majd 2015 decemberében combnyaktöréssel szállították a János Kórházba. Itt újabb szívinfarktust és tüdőgyulladást is kapott, de még hazatérhetett otthonába. 2016. február 24-én ismét kórházba került, egy nap múlva, 87 évesen hunyt el.




