Emlékkötetet mutattak be Arany Jánosról

Kultúra
  • 2017.04.04. - 03:12

Budapesten is bemutatták az Arany Szalontája, Szalonta aranya című ismeretterjesztő képes albumot tegnap este a Petőfi Irodalmi Múzeumban.

 Az eseményen Török László, Nagyszalonta polgármestere és Naszvadi György, a PADOC Alapítvány kuratóriumának elnöke mondott köszöntőt. A Faggyas Sándor által szerkesztett kötet Arany János születésének kétszázadik évfordulójára jelent meg a Méry Ratio Kiadó gondozásában. A könyvről, amely a költő szülőföldjéhez való viszonyáról és emlékének gondozásáról nyújt izgalmas áttekintést, a szerzőtársak – Patócs Júlia, Dánielisz Endre és Faggyas Sándor – beszélgettek. A bemutatón jelen volt Jankovics Marcell író, grafikus, valamint Korompay H. János irodalomtörténész is.

Reklám