Elkezdődött az idei Armel operafesztivál

Glucktól Eötvösig és Vajdáig

Kultúra
  • 2018.07.02. - 01:05

A budapesti Müpában az Orfeusz és Euridiké című Gluck-operával tegnap elkezdődött az Armel Opera Festival, az előadást a NorrlandsOperan a Pannon Filharmonikusok közreműködésével mutatta be.

A július 5-ig tartó, a kortárs operák népszerűsítését célzó rendezvény helyszíne a Müpa mellett a bécsi MuTh Színház, ide ingyenes buszjárat is indul. A szervezők közleménye szerint a Müpában svéd, szerb és francia társulatainak bemutatóit, a bécsi MuTh-ban pedig két magyar szerző műveit lehet megtekinteni. Eötvös Pétertől a Lady Sarashina című, egy 11. századi japán úrhölgy naplóján alapuló opera kerül műsorra. Vajda Gergely Az óriáscsecsemő című báboperájának ősbemutatója pedig a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színházzal együttműködésben, Novák János rendezésében látható, először Bécsben július 3-án, majd a Budapesti Operettszínházban július 6-án és 7-én. Déry Tibor azonos című színművéből készült, a főszerepeket Agathe de Courcy francia mezzoszoprán, Philipp György, Ambrus Ákos és Csapó József játssza, az énekes-bábos figurákat a Kolibri Színház bábművészei alakítják. A látványt és a bábokat Orosz Klaudia tervezte.
Reklám