A megszüntetett Forster Központ költözésre előkészített műemléki dokumentumtára a napokban elázott egy csőtörés miatt a budai Várban lévő székházban – írta az Index hírportál.
Az összecsomagolva az alagsorban elhelyezett, különleges értéket és a felújításokhoz pótolhatatlan kutatási forrást jelentő anyag az újságnak nyilatkozó szakemberek szerint jelentős károkat szenvedett, például a tekercsben lévő pauszrajzok és a színes fényképek menthetetlennek tűnnek. A műemléki szervezet január elsejei megszüntetése utáni egyik jogutódja, a Miniszterelnökség azonban azt közölte, hogy sikerült minden dokumentumot megóvni, az álláspontjuk szerint a munkatársak gyors és szakszerű mentésének köszönhetően valamennyi irat megmenekült. Ismert, a Forster Központ több szakemberét és gyűjteményét a XI. kerületi Daróczi útra költöztetnék az intézmény háromfelé osztása után, de a Miniszterelnökség most úgy tájékoztatott, hogy a szükséges átalakítások és a megfelelő hőmérsékleti viszonyok miatt ez az idén tavasz előtt nem lehetséges.



