Díszhangversennyel nyílik az év Pécsen

Strauss-keringők és a Radeczky-induló a Pannon Filharmonikusoktól

Kultúra
  • 2018.12.04. - 01:58

A századforduló hangulatában, tradicionális díszhangversenyével nyitja meg a 2019-es évet a Pannon Filharmonikusok: az újév második napján díszbe öltöztetik a pécsi Kodály Központot.

Az exkluzív alkalom idei műsora a századforduló monarchiáját idézi meg és az egykori császárfővárosba, Bécsbe, az újévi koncertek hazájába invitálja a nagyérdeműt. A program elmaradhatatlan részei a Strauss-keringők, és a Radeczky-induló. Az est vendégművésze a Kossuth- és Liszt-díjas hegedűművész, Kelemen Barnabás. A díszhangverseny után kiderül az is, kit választott a Pannon Filharmonikusok közönsége a legkedvesebb női és férfi muzsikusnak. A voksok a zenekar koncertjein, valamint az Újévi Díszhangverseny szünetében adhatóak le a jegypénztárnál kihelyezett szavazóládában, de január 2-ig a társulat e-mail címére is elküldhetők.

Reklám