A Pesti Vigadóban debütált hétfőn a Határon Túli Magyar Zenészek Szimfonikus Zenekara. A Magyar Művészeti Akadémia székházában rendezett est ötletgazdája Vashegyi György karmester.

A Határon Túli Magyar Zenészek Szimfonikus Zenekara a hangversenyre állt össze. A zenekar létrejöttének célja, hogy együttesbe szervezze a Trianon által elszakított nemzetrészek zenészeit.



