A MOM Kulturális Központ mellett a Zeneakadémián is lesznek majd programok jövő februárban, a második Cziffra György Fesztiválon, amelyen olyan világsztárok lépnek fel, mint Fazil Say zongoraművész, Mischa Maisky csellista, Jandó Jenő zongoraművész, Lajkó Félix hegedűművész és Rost Andrea operaénekes.
A tegnapi sajtótájékoztatón a távirati iroda tudósítása szerint Balázs János zongoraművész, a fesztivál alapítója elmondta: zongoraversenyt is hirdetnek, amely ősszel lesz. A fiatal tehetségeknek pedig ösztöndíjat is alapítanak. Doncsev András, a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke arról beszélt, hogy harmincmillió forintos támogatást ad a szervezet, és kötelezettséget vállalt a következő három év támogatására is. Pokorni Zoltán, a Hegyvidék polgármestere pedig hangsúlyozta, hogy a kerületből indult el tavaly a fesztivál.



