Bob Dylan átveszi a Nobel-Díjat

A zenész a hétvégén Stockholmban koncertezik

Kultúra
  • 2017.03.29. - 13:04

Bob Dylan a hétvégén személyesen veszi át az irodalmi Nobel-díjat - jelentette be a Svéd Akadémia.

A világhírű zenész a díjat még tavaly novemberben nyerte el, de a decemberben rendezett átadón személyesen nem vett részt, köszönőbeszédét az Egyesült Államok svédországi nagykövete olvasta fel a díjátadót követő banketten. A beszéd az egyetlen előfeltétele a 8 millió svéd koronával (negyedmilliárd forint) járó díj átadásának.  

Várhatóan beszédet ezúttal sem mond, viszont egy előre felvett videoüzenet levetítenek tőle. 

Bob Dylan április 1-én és 2-án ad koncertet a svéd fővárosban, Stockholmban.

Reklám