Ludwig van Beethoven egykori bécsi lakhelyén múzeum nyílik a közeljövőben – jelentette tegnap a távirati iroda. Feltehetően ebben a döblingi házban született a Fidelio néhány alapeleme, valamint a Vihar néven híressé vált D-moll szonáta.
A jelenleg emlékhelyként működő ház átalakítása után több kiállítóhelyiség és koncertterem is lesz itt. A tárlatokon foglalkoznak majd a zeneszerző halláskárosodásával, a polgári és a nemesi élet közötti vívódásaival, dührohamaival, felvilágosult gondolkodásának jegyeivel, valamint a kitérnek arra is, hogy műveit miképpen használták fel politikai célokra.



