Beethoven-koncert a Nemzeti Múzeumban

Nyáresti hangverseny

Kultúra
  • 2018.07.28. - 03:12

Augusztus 3-án nyáresti hangversenyt ad Beethoven bűvöletében címmel a Kismarton Trió a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében. Az intézmény közleménye szerint a koncerten Beethoven-zeneművekkel emlékeznek a klasszicizmus nagyra becsült zeneszerzőjére.

Hallható lesz a nemzetközi hírnevet elhozó Esz-dúr trió, de elhangzanak Dohnányi Ernő és Orbán György kompozíciói is. A múzeum a koncert előtt, 17.30-tól tárlatvezetést tart, amelyen többek között Esterházy Fényes Miklós barytonjának és Mozart klavikordjának múltjáról hallhatnak történeteket az érdeklődők, emellett Beethoven zongoráját is megcsodálhatják. Mindkét programra a jegyek a múzeum pénztárában kaphatók.
Reklám