Hivatalosan is megkezdte működését tegnap Székesfehérvár új kulturális intézménye, a Székesfehérvári Balett Színház.
Az MTI közleménye szerint a tegnap tartott sajtótájékoztatón Cser-Palkovics András polgármester elmondta: ritkán van olyan egy város életében, hogy új kulturális intézmény alapításáról számolhat be. A polgármester érdekes kísérletnek nevezte a balettintézmény létrehozását, ugyanakkor elismerte, szép hagyományai vannak a táncnak városukban. Az intézmény igazgatója, Egerházi Attila elmondta, hogy a társulatot tizenhárom balettművész alkotja. Köszönetet mondott a városnak, amiért ápolják a tánckultúrát. Mint kiemelte, jelenleg a társulat zömében külföldiekből áll, de igyekeznek minél több tehetséges magyar táncost szerződtetni a jövőben. Az évadot októberben a Művészetek Házában a Circus Maximus című produkcióval, a Vörösmarty Színházban pedig a Bolero című esttel indítják, és decembertől itt láthatja majd a közönség a Diótörő című családi balettet is.