Átadták a felújított és kibővített Pécsi Horvát Színházat

Balog Zoltán: Bennünket az alaptörvény is arra kötelez, hogy erősítsük, támogassuk, értékeljük és őrizzük a Magyarországon élő nemzetiségek kultúráját

Kultúra
  • 2018.04.19. - 21:51

Átadták csütörtökön a Pécsi Horvát Színház felújított és kibővített épületét. Az intézményt Nina Obuljen Korzinek, Horvátország kultúráért felelős minisztere és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere avatta fel.

pécsi horvát színház
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere (b), Nina Obuljen Korzinek horvát kulturális miniszter (k) és  Páva Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester átvágja a magyar és horvát nemzeti színű szalagot a megújult és kibővített Pécsi Horvát Színház átadóünnepségén. Fotó: MTI/Sóki Tamás
"A 21. század (.) azt a feladatot és lehetőséget jelöli ki számunkra, hogy fedezzük fel újra egymást és Közép-Európa népeinek, nemzetiségeinek kulturális és történeti gazdagságát" - hangoztatta  Balog Zoltán.

A miniszter hangsúlyozta: "bennünket az alaptörvény is arra kötelez, hogy erősítsük, támogassuk, értékeljük és őrizzük a Magyarországon élő nemzetiségek kultúráját". 

A beruházást méltatva elmondta, hogy 1200 négyzetméteres akadálymentes épületet, 103 férőhelyes nézőteret és 98 fős szabadtéri színpadot alakítottak ki a teátrumban.

Reklám