Aggódik az ombudsman a budai magasház miatt

Kopaszi-gát

Kultúra
  • 2017.10.07. - 00:21

A budai Kopaszi-gáthoz tervezett százhúsz méteres magasház ügyében a jövő nemzedékek szószólója, Bándi Gyula aggodalmát fejezi ki – közölte az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala tegnap.

A felhőkarcoló a szószóló szerint Budapest világörökségi védelem alatt álló látképét veszélyezteti. Mint felidézik, az ötlet komoly szakmai bírálatokat is kapott, a budai természetes magaslatok fölé emelkedő toronyház súlyosan megzavarná a városkép harmóniáját. Bándi Gyula hangsúlyozta, hogy az Alaptörvény is rendelkezik az épített örökség megőrzéséről. A szószóló azt szorgalmazza, hogy a tervezéskor az UNESCO illetékeseivel a beruházók tisztázzák az aggályokat, és azokat elhárítva épüljön meg az irodaház.
Reklám