Adománygyűjtő vásárt rendez a Várkert Bazár

Kultúra
  • 2016.11.24. - 03:51

Civil szervezetek összefogásának eredményeként szombaton nyílik meg a Várkert Bazárban a jótékonysági adventi vásár. A karácsonyig tartó időszakban az intézmény ezen kívül mások mellett Miklósa Erika és az Omega koncertjeivel, tárlattal és népművészeti termékekkel készül.

Különböző családszervezetek kínálják saját készítésű portékáikat a Várkert Bazárban szombaton nyíló, több mint ötven civil szervezet összefogásával megvalósuló adventi vásárban. A befolyt összegből a daganatos gyerekek gyógyulását segítő Őrzők Alapítványt és rajta keresztül a Tűzoltó utcai Gyermekklinikát támogatják. A kezdeményezést tegnap bemutató sajtótájékoztatón Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár és Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott üdvözölte a programot. A Fiatal Családosok Klubja alapítója, Király Nóra elmondta, hogy változatos színpadi előadásokkal, kézműves műhelyekkel is várják az érdeklődőket.

A Várkert Bazárban az adventi időszak programjai között egyébként Omega-koncert, Miklósa Erika és a Magyar Virtuózok Kamarazenekar estje, Csipkerózsika-előadás, régi korok karácsonyát idéző kiállítás, street food ínyencségek, műjégpálya és interaktív gyermekjátszó is szerepel. Az épületegyüttes előtt az idén is a Hello Wood állítja fel a mintegy hétméteres adventi installációt, amelynek gyertyáit vasárnaponként ismert művészek gyújtják meg. Az alkotócsapat készíti az épület előtti faházakat is, amelyekben a Népművészeti Egyesületek Szövetségének iparművészei kínálják termékeiket.
Reklám