Soha nem látott teljességgel, több mint háromszáz munkán keresztül mutatja be a 20. századi magyar művészet egyik kiemelkedő alakja, Ország Lili munkásságát a Magyar Nemzeti Galéria.

Az Árny a kövön címmel szombattól látható kiállítással folytatódik a 20. századi magyar művészek életművét bemutató sorozat – mondta a kiállítás csütörtöki sajtóvezetésén a múzeum főigazgatója. Baán László kiemelte: az egyetlen magyar klasszikus szürrealista festőként számon tartott, kilencven éve született Ország Lili látásmódjának alakulását először vizsgálják hazai és külföldi analógiákkal, mások mellett Bálint Endre, Vajda Lajos, Paul Delvaux, Giorgio de Chirico és Toyen műveivel párhuzamban. Kolozsváry Marianna kurátor hozzátette: Ország Lili számos műve ezen a kiállításon látható először, a 2017. március 26-ig nyitva tartó tárlaton pedig, a művész eredeti elképzeléseinek megfelelően, felépítették az ötvendarabos, híres labirintust is. Ez az alkotás ebben a teljességében még az 1980-as Ország Lili-emlékkiállításon sem volt látható.



