A magyar-kínai kulturális kapcsolatok bővítéséről tárgyalt Pekingben az Országgyűlés kulturális bizottságának alelnöke kedden.
Hoppál Péter azt írta: a kínai kulturális minisztérium vezető tisztségviselőjével, Ju Kuannal megállapodtak a kétoldalú kulturális kapcsolatok bővítéséről, kiemelten a kóruskultúra és a Kodály-módszer területén szakmai együttműködések magasabb szintre emeléséről".
Pécs fideszes országgyűlési képviselője felidézte, hogy 2016-ban - a harmadik Orbán-kabinet kultúráért felelős államtitkárként - Szófiában írta alá a magyar kormány nevében a kínai kulturális miniszterrel közösen a két ország kulturális munkatervét. "Azóta számos magas színvonalú kulturális csereprogram valósult meg a két országban" - hangsúlyozta.
Hoppál Péter az elmúlt héten részt vett a Pekingi Nemzetközi Kórusfesztiválon és a lancsoui Sárga Folyó Nemzetközi Kórusfesztiválon a Pécsi Egyetemi Kórussal és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának dékánjával, Lakner Tamással, ahol koncerteket és workshopokat tartottak.
A politikus hétfőn a tiencsini zeneakadémia rektorával is tárgyalt a Kodály-módszer kínai elterjesztéséről és magyar szakmai kontroll lehetőségeiről - áll a kommünikében.



