Ma kezdődik a veszprémi utcazene-fesztivál, amelynek programjában a rendezvény négy napja alatt délutánonként fellépő és versengő húsz utcazenész mellett esténként olyan nemzetközi hírű előadók lépnek színpadra, akik ugyan valóban utcazenészként kezdték pályafutásukat, mostanra azonban már Európa-szerte ismert előadókká váltak.
Az idén Veszprémbe érkezik egy kiváló beatbox-blues formáció, a Londonban élő Heymoonshaker és a hip-hop blues egyre népszerűbb csapata, a Scarecrow is. A hazai felhozatalt erősíti Fábián Juli, természetesen Zoohackerrel, a tipikus gimnáziumi zenekarként alakult Esti Kornél és a Mary Popkidsből ismert Kama is. Az utcazene-fesztivál tulajdonképpen egyedi koncertfolyam és megmérettetés is egyben. A húsz versenyző teljesítményét szakmai zsűri bírálja el, amely a szabályok szerint csak az egymillió forintos díjkeret feléről határoz. A fennmaradó részt a látogatók ítélik oda a legjobbnak tartott produkciónak: a közönségszavazatokat a fesztivál Facebook-oldalán lehet leadni ma délután négy órától szombat estig. Egy szavazó egy versenyzőre csak egyszer szavazhat. A rendezvényen száznegyven koncert várja az érdeklődőket, s ez egyúttal azt is jelenti, hogy a tizenhat évvel ezelőtt csupán az ország legjobb utcazenészét megtalálni kívánó megmérettetés mára már az egyik leglátogatottabb, ingyenes zenei megmozdulás lett. Nemrég pedig elkészült az első hazai „utcazene road-movie” is, amelyből kiderül, milyen emlékek kötik a hazai popzenei élet ma már a legnagyobbak között számon tartott formációit és szólistáit a veszprémi utcazene-fesztiválhoz. Ez volt az első alkalom, „amikor azt éreztem, hogy nem is vagyunk olyan bénák” – emlékezett a filmben Felcser Máté a Punnany Massif régi veszprémi koncertjére.