A Fővárosi Nagycirkusz ad otthont a MITEM-nek

A Madách Nemzetközi Színházi Találkozót tavasszal rendezik meg Budapesten

Kultúra
  • 2019.02.19. - 10:47

A fesztiválon többek között a Berliner Ensemble Tennessee Williams A vágy villamosa, a lisszaboni Companhia Joao García Miguel Bernarda Alba háza című művét lehet majd megtekinteni.

Szlava Polunyin előadásával nyílik a Madách Nemzetközi Színházi Találkozót (MITEM), amelyet április 11. és május 5. között rendeznek meg Budapesten - közölte a rendezvénysorozat főszervezője kedden.

A Fővárosi Nagycirkuszban látható nyitóelőadás 25 éve járja a világot és olyan életfilozófiát mutat, amely a közönséget gyermeki szinten szabadítja fel - fogalmazott Kulcsár Edit. Hozzátette: a fesztivál idei mottójával - "Őrjöngő röptünk, mondd, hová vezet?" - szeretnék felhívni a figyelmet Madách Imre drámaíróra. A rendezvény keretén belül Az ember tragédiája is látható lesz.

Hozzátette, hogy a fesztiválon többek között a Berliner Ensemble Tennessee Williams A vágy villamosa, a lisszaboni Companhia Joao García Miguel Bernarda Alba háza című művét lehet majd megtekinteni, Kazahsztánból pedig a Korkut legendája érkezik.

A komáromi Jókai Színház A félkegyelmű című produkciót mutatja be, a Nemzeti Színház előadásai közül pedig például a Tartuffe és a Meggyeskert lesz látható. Tizenhárom országból 23 előadás érkezik a MITEM-re. Jegyeket a mitem.hu oldalon vagy a Nemzeti Színház pénztárában lehet venni. Az érvényes diákigazolvánnyal rendelkezők kedvezményes jegyet vásárolhatnak - jegyezte meg a főszervező.

Reklám