Kultúra
Idén 15 éves a Versmaraton
53 kortárs magyar költő olvassa fel verseit

A 2011-ben indított Versmaraton mára a magyar költészet napjának meghatározó eseményévé vált. Az alapítók – a Magyar Írószövetség, a Magyar Napló Kiadó és az Írott Szó Alapítvány – Oláh János író, költő, kiadóvezető kezdeményezésére hívták életre a programsorozatot, amely azóta is a kortárs magyar líra egyik legfontosabb fóruma.
A rendezvény alapját az Az év versei 2026 antológia adja, amelyet a Magyar Napló Kiadó 2002 óta jelentet meg. A 2026-os kötet szerkesztői Luzsicza István költő, szerkesztő, kritikus és Iancu Laura Babérkoszorú- és József Attila-díjas költő, író, néprajzkutató.
A program során az antológiában szereplő kilencven költő közül 53 – határon túli, szórványban élő és anyaországi alkotó – lép színpadra a magyar költészet napján, reggel 10 és este 21 óra között, óránkénti bontásban.
Az egyes blokkokban 4–5 költő mutatkozik be. A felolvasásokat beszélgetések kísérik: a résztvevőket költőtársak, irodalmi szerkesztők és újságírók kérdezik, így a közönség átfogó képet kaphat a kortárs magyar költészet sokszínűségéről.
A rendezvény részletes programja itt.
