Egy év kihagyás után ismét megrendezik a magyar kultúra hetét Szatmárnémetiben. Az Ady Endre Társaság által tizenötödik alkalommal megszervezett programsorozat Egycsillagú égbolt címmel január 21-től 28-ig tart, az idei téma a szülőföldön megmaradás lesz – erről beszélt az M1-nek Petneházy Szabolcs Attila.
A magyar–magyar kulturális kapcsolatokért felelős kormánybiztos kitért rá, az eseményen színházi előadásokat, képzőművészeti kiállításokat, koncerteket látogathatnak az érdeklődök, a programok sorából egyebek mellett Fabók Mancsi bábszínházának műsorát, valamint a megalakulása százharmincadik évfordulóját a napokban ünneplő Szatmárnémeti Északi Színház társulatának előadásait emelte ki. A rendezvények helyszíne a színház, az Iparosotthon, valamint a filharmónia épülete. A programok nézőszámmal, maszkban látogathatók, közülük számos ingyenes.



